Šių namų interjero koncepcija susiformavo remiantis netobulo grožio estetikos samprata, Japonijoje vadinama Vabi Sabi, Skandinavijoje – Japandi, jas vienija labai panašios vertybės, tai paprastumas, natūralumas ir meilė rankų darbo kūriniams.
Ši japonų estetikos samprata, mokanti priimti netobulumą, asimetriją ir laikinumą, padėjo sukurti autentišką, išskirtinio dizaino interjerą, eklektiško stiliaus namus, kuriuose atrado savo vietą Japandi stilus, jungiantis japoniško ir skandinaviško dizaino estetiką ir Midcentury stiliaus baldai, paveikslai atkeliavę iš skirtingų pasaulio šalių ir šiaip mieli širdžiai, rankų darbo daiktai.
Namo interjero architektūra taip pat atitinka šią filosofiją, kubo formos namo su 6 m. auksčio lubomis struktūra labai paprasta ir aiški – atvira gyvenamoji erdvė, o antresolėje - privati, čia judėjimas tarp vonios, miegamojo ir drabužinės sukasi ratu.
Vabi Sabi interjero koncepcija, apsprendė medžiagų bei spalvų pasirinkimą, čia jų nemaža įvairovė - degintas medis interjere ir namo išorėje, betonas, akmens ir stiklo tekstūros, kurios organiškai įsilieja į bendrą kontekstą. Tarsi neužbaigti statybinio betono laiptai, stalelis iš seno ąžuolo dilės, iš deginto medžio likučių pagamintas pjedestalas Budos galvai, ar kiti rankų darbo daiktai atneša savo emociją ir kuria atmosferą, suteikia namams tapatybę. Įkvėptas Vabi Sabi namo interjeras tampa tarsi veidrodžiu, kuris atspindi šiuose namuose gyvenančius žmones, jų pomėgius ir požiūrį į pasaulio įvairovę.
Įgyvendinant šį interjero dizaino Vilniuje projektą, supratome, kad nebūtina būti dideliu japonų filosofijos žinovu, norint pritaikyti Vabi Sabi principus savo namuose, nes nėra griežtų taisyklių kaip tie namai turi atrodyti, tiesiog reikia praplėsti savo grožio supratimo ribas ir leisti sau gyventi taip kaip norisi, o, ne taip, kaip diktuoja tų ar kitų metų mada.