Habitas interjero dizainas
Interjeras Vilniaus senamiestyje
Interjeras Vilniaus senamiestyje
Plotas: 82 kv.m m
Lokacija: Vilnius
Fotografas: Iš asmeninio archyvo

Šių namų interjero stilių tiksliausiai apibūdintų žodžiai - šiuolaikiškas interjeras. Čia juntama skirtingų, vienas kitą papildančių, stilistinių elementų gausa, kurioje darniai sąveikauja seno ir naujo deriniai, kurdami savitą atmosferą ir modernaus dizaino, šiuolaikiškų namų aplinką.

Šis išskirtinio dizaino interjero projektas Vilniaus senamiestyje sukurtas jaunai šeimai, kuri turėjo konkrečius pageidavimus ir poreikius. Jau pirmo pokalbio metu supratome, kad prioritetai dėliojami tokiu eiliškumu: kokybė, komfortas ir estetika, jie ir tapo pagrindiniu atspirties tašku kuriant šį interjerą. Interjere panaudotos aukščiausios kokybės medžiagos: natūralaus ąžuolo grindys, baldai iš natūralaus medžio lukšto, išskirtinio dizaino šviestuvai. Valgomojo zonos akcentas – originalus, vintažinis šviestuvas.

Interjero architektūra - šlaitinės buto lubos, vitrininiai langai, pro kuriuos atsiveria gražus vaizdas į Vilniaus senamiestį, išilgai viso buto einanti terasa bei nedidelė buto kvadratūra, taip pat įtakojo tam tikrus sprendimus. Dalinės apdailos darbai jau buvo užbaigti ir atitiko užsakovų poreikius, todėl buvo atlikti tik minimalūs išplanavimo pakeitimai, pakoreguota svetainės siena, idant atsirastų vietos indaujai, daugiafunkciniam baldui, kuriame būtų galima „paslėpti” didelę dalį namų apyvokos daiktų. Tamsiai pilko, dažyto ąžuolo lukšto indauja, suformuota per visą svetainės sieną palei šlaitinių lubų liniją ir dekoruota stiklo ir žalvario detalėmis tapo ne tik funkcionaliu baldu, bet ir išraiškingu svetainės interjero akcentu. Visi šių namų baldai suprojektuoti ir pagaminti pagal individualų projektą.

Interjere vyrauja keli pilkos spalvos atspalviai, nuo labai šviesios pilkos iki tamsiai pilkos, juos paryškina klasikinės tamsaus, dūminto ąžuolo grindys, suklotos Chevron eglute. Šviesiai pilka spalva nudažytos tiek sienos, tiek iki pat lubų einantys virtuvės baldai ir sieninės spintos, idant neišsiskirtų iš bendro erdvės tūrio suvokimo. Vienintelė erdvė, savo spalvine gama išsiskirianti iš bendro  spalvinio konteksto yra svečių vonios kambarys, jo sienos ir lubos nudažytos tamsiai žalia spalva, o grindys išklotos ryškiomis akmens masės plytelėmis. Šiuo sprendimu į subtilią, elegantišką aplinką norėjome įnešti šiek tiek žaismingumo. Tad sujungus visus šiuos momentus sukūrėme funkcionalią, patogią ir estetišką gyvenamąją aplinką.