Šio namo interjero stiliaus pasirinkimą apsprendė šeimininkų poreikiai. 120 kv.m naujos statybos vieno aukšto name Vilniuje planavo apsigyventi jauna šeima. Prioritetas buvo teikiamas funkcionalumui ir gyvenimo patogumui, namai turėjo atitikti šeimos su mažais vaikais poreikius. Tuo pačiu užsakovai pageidavo šviesaus, modernaus, skandinaviško stiliaus interjero, kuriame dizaino sprendimai būtų labai apgalvoti ir funkcionalūs, o parenkamos apdailos medžiagos ne tik estetiškos, bet ir praktiškos. Iš pirmo žvilgsnio šviesus koloritas ir praktiškumas gali atrodyti kaip nesuderinami dalykai, nes vaikai piešia ant sienų, tepa baldus ir pan. Tačiau taip nėra, jei sienas dažysite “teisingais” dažais ir pasirinksite “teisingas” medžiagas individualiai suprojektuotų  baldų gamybai. Nors natūralios medžiagos interjere yra akcentuojamos kaip privalumas, tačiau jas neskausmingai galima pakeisti ir kitomis naujų technologijų medžiagomis, kurios atrodo  puikiai ir yra atsparios atsparios įbrėžimams, bei trinčiai.

Interjero projektas buvo vykdomas etapais. Kaip rengiamas interjero projektas skaitykite čia. 

 Apie interjerą.

 Minimalistinė namo architektūra, aukštos lubos, dideli iki žemės langai ir namų šeimininkų simpatijos skandinaviškam stiliui padiktavo pagrindinius interjero dizaino sprendimus.  Didžiąją namo dalį užima bendra erdvė, kurioje išdėstytos virtuvės, svetainės ir darbo kambario zonos, likusi dalis skiriama privačiai miegamųjų ir vonios kambarių erdvei. Toks zonavimas buvo priimtinas, todėl nieko nekeitėme, stengėmės išlaikyti bendrą erdvės vietisumą - virtuvės zoną palikome atvirą, buitinę zoną nuo bendros erdvės atskyrėme tik virtuvės “sala”, o darbo kambarį atskyrėme plačiomis, beveik iki lubų  stiklinėmis durimis. Toks sprendimas ne tik sustiprino erdvės pojūtį, bet ir atitiko šeimos, turinčios mažų vaikų, lūkesčius kuo daugiau laiko būti drauge.

Kuriant šį skandinaviško stiliaus interjerą daugiau dėmesio skyrėme ne interjero dekoro elementams, o išbaigtumui ir medžiagų kokybei. Labai kruopsčiai rinkomės apdailos medžiagas ir kitus ilgai išliekančius dalykus – kokybiškas vidaus duris, grindų dangą, keramiką, natūralaus akmens, bei marmuro židinio apdailą. Beveik visus bendros erdvės baldus, išskyrus minkštuosius, gaminome Lietuvoje. Natūralaus ąžuolo valgomasis stalas ir kėdės, suskeldėjęs ąžuolo kelmas – staliukas, kavos staliukas su marmuro stalviršiu, lininės užuolaidos yra labai kokybiški ir suteikia aplinkai autentiškumo.

Kokias medžiagas rinktis virtuvės baldų fasadams?

Virtuvės interjero dizainas buvo ypač svarbus, užsakovai pageidavo praktiškos ir funkcionalios virtuvės, kurioje vyks pagrindinis šeimos gyvenimas. Nors virtuvės zonoje dominuoja balta spalva, točiau nereikia baimintis, kad po poros metų  apsidaužys kampai ir baldai praras savo išvaizdą, nes jie pagaminti  iš itin atsparių medžiagų.

Apatinių spintelių fasadų gamybai pasirinkome  vieną naujausių italų gamintojo Cleaf produktų -  laminuotą medžio drožlių plokštę (LMDP), kuri turi labai gražią, gilią medžio tekstūrą, atrodo natūraliai ir toli gražu neprimena įprastos laminato plokštės. Be to, lyginant su dažyto medžio dulkių plokšte (MDF), kuri iki šiol labai populiari virtuvės baldų gamyboje, šis produktas yra ženkliai atsparesnis ir pigesnis.

Viršutinių spintelių fasadams keliami mažesni atsparumo reikalavimai, todėl juos gaminome iš blizgaus MDF, blizgūs paviršiai atspindi šviesą ir pakankamai masyvus viršutinių spintelių segmentas vizualiai atrodo lengviau. Kadangi lubos aukštos, šiek tiek jas nuleidome, kad tarp lubų ir spintelių neatsirastų šešėlis. Jei lubos žemos, spinteles reikėtų planuoti iki pat lubų, tokiu būdu erdvė atrodys aukštesnė, tik  palikite virš jų karnizą, kad pakeliami fasadai nesidaužytų į lubas ar durelės nesiliestų su lubiniais šviestuvais.

 Kaip sutaupyti renkantis stalviršį?

 Kitas svarbus klausimas įsirengiant virtuvę – stalviršis ir virtuvės sienų apdailos medžiagos. Natūralaus ar dirbtinio akmens stalviršiai itin brangūs, o standartiniai HPL stalviršiai ne visada atitinka naujos virtuvės stilių ar šeimininkų poreikius. Šiuo atveju taip pat pasirinkome naujų technologijų produktą - kompaktinį aukšto slėgio laminato stalviršį, kuris yra plonas, jo storis gali siekti nuo 0,9 mm iki 12 mm., o tekstūrinis paviršius labai primena natūralų akmenį. Šis produktas išgaunamas naudojant aukštą slėgį bei temperatūrą, tai ypač didelio tankio medžiaga, atspari įbrėžimams, vandeniui, turinti antibakterinių savybių, bei yra antipelėsinė, todėl puikiai tinka naudoti virtuvėje ar vonios spintelių stalviršiams. Savo išvaizda kompaktinis HPL yra artimas natūralaus ar dirbtinio akmens stalviršiams, nenusileidžia jiems atsparumo ir vandens neįgeriamumo prasme, tačiau yra beveik tris kartus pigesnis, lyginant, sakykim, su “Corian” stalviršiais. Vienintėlis trūkumas – tai, kad kompaktinis HPL yra standartinių matmenų, todėl posūkiuose stalviršis neturi tokio vientisumo kaip “Corian”, nors siūlė labai plona  ir stipriai neišryškeja. Ploną HPL stalvišį  pratęsėme  ir ant virtuvės sienelės, baldai įgavo vientisumo ir modernios estetiškos, be to nuo jo lengva nuvalyti  nešvarumus ir riebalų likučius kaitlentės zonoje.

 Sienų dažai

Kadangi vidaus sienos ir lubos buvo dažomos ta pačia dramblio kaulo baltumo spalva, tokiu būdu lubos atrodo dar aukštesnės, o patalpa dar erdvesnė, daug dėmesio skyrėme dažų kokybei. Akivaizdu, kad kuo kokybiškesni dažai, tuo jie brangesni, tačiau tikrai verta į juos investuoti, nei turėti “nupirštuotas” sienas dar neužsibaigus dažymo darbams. Renkantis dažus taip pat reikia atkreipti dėmesį į LOJ (lakiųjų organinių junginių) kiekį, jis visada nurodomas dažų etiketėje. Kuo maženis LOJ, tuo dažai draugiškesni aplinkai, vandens pagrindu pagamintuose dažuose LOJ yra mažiau nei nulis. Taip pat reikėtų žinoti, kad pusiau blizgūs ir blizgūs dažai yra lengviau valomi ir atsparesni, nei matiniai, todėl matiniais dažais dažniausiai dažomos tik lubos.

Šiuo atveju pasirinkome šilko blizgumo dažus, o koridoriaus zonoje naudojome tos pačios, dramblio kaulo baltumo spalvos dažus su keramikos dalelėmis, kurių paviršius atsparus šveitimui ir visiškai neįgeria purvo.

 Grindys. Kaip pasirinkti tinkamiausias?

 Nors skandinaviško stiliaus interjere grindų apdailai dažniausiai naudojama natūrali mediena, ypač mėgiamos balinto medžio grindų dangos, tačiau namų šeimininkai pageidavo ilgaamžių ir mažai priežiūros reikalaujančių grindų, be to nenorėjo į grindis daug investuoti, todėl pasirinkome pilką, gilios tekstūros laminuotą grindų dangą. Grublėtas grindų paviršius labai tikroviškai atkuria medinių grindų vaizdą ir yra ypatingai atsparus. Dar vienas veiksnys, nulėmęs šį grindų dangos pasirinkimą yra tai, kad laminuota grindų danga yra geresnis nei mediena šilumos laidininkas, todėl puikiai tiko šildomoms namo grindims.

Renkantis grindis, reikėtų vadovautis paprasta taisykle – grindys  pirmiausiai turi atikti jūsų gyvensenos būdą. Aišku, natūralios medienos grindys visada suteikia namams jaukumo ir šilumos, tačiau jei turite mažų vaikų ar gyvūnų, dažnai turite svečių, galima drąsiai rinktis ir laminuotą grindų dangą, tačiau atkreipkite dėmesį į kokybę. Laminatas skirstomas į klases, kuo aukštesnė klasė, tuo kokybiškesnis produktas. Naujos kartos laminuotos grindų dangos sudėtis yra labai panaši į parketlenčių, tinkamai parinkus spalvą ir tekstūrą, tokios grindys atrodo labai natūraliai, be to, yra ekologiškas produktas, jam gaminti yra naudojamos miško atliekos - medžių kelmai, šakos ir pan., taigi nekenkiama aplinkai. Privalumai - kaina ir montavimo paprastumas, atsparumas įbrėžimams ir deformacijai.

 Akcentai

Monochromiškų atspalvių interjere yra tik keletas akcentų - tai mėlynas skandinaviško stiliaus krėslas ir elegantiški, keramikiniai, dekoruoti aukso spalva šviestuvai virš valgomojo stalo. Ramių, pastelinių spalvų gama leidžia šeimininkams nesunkiai pakeisti ar paįvairinti erdvę – tereikia įnešti norimus akcentus, tai gi laikui bėgant namai lengvai galės keistis kartu su šeimininkų poreikiais.