Šis interjeras suprojektuotas jaunai šeimai, įsigijusiai 80 kv.m. apartamentus su didele terasa Vilniaus Naujamiestyje.
Prie šio projekto pradėjau dirbti etape, kai buto erdvė jau buvo suplanuota ir iš esmės atitiko šeimininkų poreikius, todėl buvo padaryti tik nedideli projektiniai pakeitimai. Interjero dizaino paslaugos buvo atliekamos, įvertinus esamą erdvę, jos trūkumus, privalumus ir užsakovų pageidavimus.
Tai atviro plano gyvenamoji erdvė, kurioje darbo zona atskirta stikline pertvara, kas vizualiai praplečia erdvę ir suteikia jai skaidrumo. Du miegamieji kambariai, drabužinė, erdvus vonios kambarys ir nedidelė, balduose integruota patalpa, skirta skalbimui ir kitoms buitinėms reikmėms.
Kurdama šį interjerą stengiausi atrasti pusiausvyrą tarp funkcionalumo ir estetikos, sukurti ne tik patogius, bet ir gyvybingus, sukeliančius emocijas namus.
Tokiai nuotaikai sukurti pasitelkiau spalvas, skirtingų tekstūrų medžiagas ir jomis užpildžiau neutralių tonų foną.
Prioritetą teikiau vertikaliems paviršiams, čia daug sieninių spintų, todėl erdvė atrodo švari ir neperkrauta nereikalingais daiktais, tačiau užtikrina kasdieninio gyvenimo komfortą.
Mano kūrybinis tikslas buvo sukurti tokią aplinką, apie kurią šių namų šeimininkai galėtų pasakyti, - taip, tai mūsų namai. Todėl svarbiausia užduotis buvo suprasti kas tinka būtent šiems žmonėms, šiai erdvei, sukurti namus, kurie ne tik atitiktų jų estetinius ir praktinius poreikius, atspindėtų jų vertybes, bet ir žadintų jausmus, suteiktų jiems džiaugsmo.
Mėlynos spalvos virtuvės baldai buvo šių namų šeimininko svajonė, tai ir tapo atspirties tašku, kuriant interjero koncepciją. Padarėme gal 6 mėlynos spalvos bandymus, kol gavome būtent tą mėlynos spalvos atspalvį, kurio reikia. Tai gili, skatinanti jausmingumą gamtos spalva, kuri puikiai tinka ten, kur gaminamas maistas. Žinoma, virtuvės magija ne tik spalvoje, pirmiausiai ji turi būti patogi ir praktiška naudojime, todėl projektuodama virtuvės baldus labai atsakingai rinkausi medžiagas, apgalvojau iki smulkmenų visas detales, daug dėmesio skyriau išdėstymui, protingam vietos panaudojimui.
Kadangi atsisakėme tradicinių pakabinamų virtuvės spintelių, o jų vietą užleidome dekoratyviai gartraukio sienai, dalį virtuvės funkcijos perėmė šalia esanti sieninė spinta, kurioje įkomponuota indauja, lentynos mažai naudojamų buities reikmenų saugojimui, televizorius, paslėptas kondicionierius ir net durys į skalbimo patalpą.
Centre esanti didelių gabaritų sala taip pat daugiafunkcė, ji tarnauja ne tik kaip darbastalis, bet ir kaip valgomasis stalas, vieta stalo žaidimams ar draugų vakarėliui. Šiai zonai vientisumo suteikia spalva ir klasikiniai baldų fasadai.
Mėlyna spalva padiktavo ir kitus sprendimus. Kaip kūrybinė seka vonios sienų apdailai buvo pasirinktos indigo spalvos plyteles, kurios derinyje su didelio formato mozaikinio betono grindų plytelėmis, balta keramika ir šlifuoto žalvario spalvos maišytuvais suteikia šiai erdvei estetinio svorio, stimuliuoja pojūčius, skatina mėgautis. Kaip sako šių namų šeimininkai, čia norisi būti.
Miegamojo stilistika išsiskiria iš bendro interjero koncepto. Čia dominuoja sodri, žaliai mėlyna sienų spalva. Centrinė kambario figūra - plati, labai patogi terrakotta spalvos lova su aukštu galvūgaliu ir ryškia lovatiese. Šie spalviniai deriniai kartu su kitomis interjero detalėmis - retro stiliaus naktiniais staliukais ir išraiškingo dizaino sieniniais šviestuvais kuria atmosferą artimą Boho stiliui. Kambaryje suformuota patogi drabužinė.
Tobulą miegamąjį visi mes įsivaizduojame skirtingai, dažniausiai manoma, kad miegamojo kambariui labiausiai tinka šviesios, neutralios spalvos, kas mano požiūriu yra tiesiog stereotipas, todėl džiaugiuosi, kad šių namų šeimininkai į miegamojo spalvų pasirinkimą pasižiūrėjo laisvai ir kūrybiškai.
Boho stiliaus nuotaika juntama ir prieškambaryje, nors pagal pirminį planą prieškambario zona turėjo likti balta ir švari, tačiau procese atsirado vintažiniai, nuspalvinti augaliniais motyvais, tapetai. Ši detalė suteikė prieškambariui jaukumo ir emociškai apjungė visas erdves.
Kalbant apie apšvietimą, tai jis yra išskirtinai modernaus dizaino ir švarių formų. Bendroje erdvėje norėjome maksimaliai išsaugoti lubų aukštį, todėl panaudojome bėginę apšvietimo sistemą ir paviršinius lubinius šviestuvus. Balta šviestuvų spalva taip pat suteikia didesnio aukščio įspūdį.
Vienintelis akcentinis šviestuvas, tai virš salos kabantis minimalaus dizaino šviestuvas, kuris ne tik įdomiai suskamba šioje erdvėje, bet ir išsiskiria ypatingu funkcionalumu, tai reguliuojamo aukščio, išmanusis šviestuvas „Occhio – Mito“ su bekontakte valdymo sistema, kuriame šviesos srauto intensyvumas gali būti reguliuojamas tiesiog rankos judesiu.
Visoje buto erdvėje yra nemažai papildomo apšvietimo, sieninių šviestuvų. Visam apšvietimui yra pritaikytas zonavimas, leidžiantis kurti norimą atmosferą. Kūrybinis procesas visada įdomus tuo, kad suteikia naujos patirties ir iššūkių. Ieškant geriausiai tinkamų sprendimų ar apdailos medžiagų, kartais tenka atsitraukti nuo pirminės idėjos, jei procese matau, kad kitas variantas gali būti geresnis. Kaip pavyzdys galėtų būti gartraukio sienos apdaila, kuri keitėsi net kelis kartus. Pirminė idėja padengti sieną natūralaus vario lakštais atkrito dėl techninių priežasčių, alternatyva buvo skysto metalo dažai, tačiau pasibandžius, negavome to efekto, kurio tikėjomės, rezultate pasirinkome skulptūrišką baltą keramiką. Manau, kad tai buvo geras sprendimas, nes blizgus paviršius atspindi šviesą, o banguota plytelių forma įneša minkštumo, gražiai dera su balto marmuro stalviršiu ir suteikia tylios prabangos jausmą.
Reziumuojant, manau, kad pavyko suprasti šių namų šeimininkų poreikius, išgryninti jų idėjas ir sukurti nuoseklią visumą, aplinką, kurią jie gali pavadinti savo namais.