Subtili eklektika ir gera nuotaika interjero dizainerės namuose. Straipsnis “HOMY IDEAS” Norime pasidalinti puikiais namais, kurie įrengti tikrai labai skoningai. Juos interjero dizainerė įsirengė pati sau. Kadangi šiuo atveju užsakovas ir vykdytojas sutapo, tai buvo pasirinkta daugybė sprendimų kurie paprastam žmogui atrodytų per daug drąsūs ir gal net sunkiai suderinami. Interjero paslaugų kainos nėra pigios, bet pliusas tas, kad šiuo atveju dizainerė sau sąskaitos rašyti neturėjo ir galėjo įsirengti netradicinį butą. Kita vertus daugybė žmonių pamatę šį butą pagalvotų, kad tai tiesiog „vau“. Išties, čia gyventi norėtų daug kas, o apie patį projektą ir darbą, kurį reikėjo praleisti projektuojant butą papasakojo pati interjero dizainerė.
Kokios dabar jums labiausiai patinka interjero dizaino tendencijos? Ar darbe remiatės madomis?
Konkrečiai šį sezoną didelį populiarumą turi ryškios, į sodrumą linkusios spalvos ir įvairūs netikėti spalvų deriniai. Bet bendrai aš nesiūlau klientams aklai sekti pasiūlymų, jie turi patys priimti sprendimus. Aš visada klientams bendrai siūlau, kad jie geriau rinktųsi įvairesnius akcentus, o ne derintų sienas prie vyraujančių madų, juk mados keičiasi greitai, o namuose reikės gyventi ilgai. Apskritai dizainerio darbe yra ir techninė pusė, daug kam atrodo, kad dizaineris rūpinasi tik dizainu, bet yra ir brėžiniai, ir visą kita. Kaip jūs sprendžiate grožio ir praktiškumo klausimą? Juk dažnai ne viskas kas gražu yra praktiška, dažnai tai reikalauja didelės priežiūros. Išties tai labai geras ir jautrus klausimas, mano nuomone labai svarbu yra išlaikyti pusiausvyrą tarp jūsų minėtų dalykų. Šiaip aš niekada klientams nesiūlau ne praktiškų daiktų, tačiau nepraktiškas galima rinktis detales – šviestuvus ar paveikslus. Tai nereikalauja daug priežiūros. Taip pat galiu pasakyti, kad čia dažnai mes turime atsižvelgti ir į kainą, kokybiški daiktai kainuoja daug, todėl ieškant praktiškų už vidutinę kainą kyla daug iššūkių kuriuos sprendžia dizaineris.
Kokius kolegas galėtumėte pavadinti mūzomis kurie jus įkvėpia?Galėčiau išskirti Joseph Dirant ir Fiona Lynch darbus. Žinoma, su klientais būna įvairių situacijų.
Kaip ieškote kompromisų? O gal jums palieka kūrybinę laisvę? Kūrybinė laisvė yra kiekvieno interjero dizainerio svajonė, bet kita vertus tai ir didelė atsakomybė. Dar nesu turėjusi atvejo, kai man būtų tiesiog duoti raktai bei neribotas biudžetas ir laukiama rezultato. Visuomet būna tam tikrų reikalavimų, kartais daugiau, kartais mažiau. Kita vertus, galiu pasakyti, kad kuo daugiau pasitikima dizaineriu, kai žiūrima į jį kaip į profesionalą, tai darbai tuomet vyksta sklandžiau ir greičiau.
Kaip kūrybinis procesas vyko pas jus namie? Jei atvirai, tai buvo vienas iš sudėtingiausių projektų, kadangi aš pati buvau du viename: dizainerė ir užsakovė. Su savimi susitarti sunku, nes atrodo yra begalės pasirinkimų, nes derinti ir kažką įrodyti turi tik pati sau. Iš kitos pusės tai buvo vienas iš smagiausių darbų kur buvo mano interjero projektavimas, nes čia aš tikrai turėjau kūrybinę laisvę tiek, kiek man jos reikėjo.
Apie savo namų kūrimą papasakokite plačiau. Kokie sunkumai kilo?Norėjau sukurti gerą namų nuotaiką, todėl rinkausi kontrasintgas spalvas. Name yra daugybė juodos spalvos detalių, bet bendrai padarėm taip, kad išlaikytume šviesias spalvas, o tas man patinka. Kalbant apie sunkumus, tai kartais sunku buvo susitarti su statybininkais, mūsų vizija akivaizdžiai kartais buvo skirtinga. Draugai sako, kad man interjero dizainerio paslaugų nereikėjo. Reikėjo, dar ir kaip ir tai nebuvo lengva.
Iš ko sėmėtės įkvėpimo kuriant savo namus?
Tiesa, sakant iš visur. Dažnai netikėtai rastas baldas tampa viso interjero ašimi, o prie to jau lipdai kitus dalykus. Išties mėgstu daiktus, kurie jau tuo savo istoriją, tai sukuria papildomo jaukumo. Pas mane atsirado vintažinis šviestuvas, kuris buvo viso ko pradžia, prie jo dėliojau kitus dalykus.
Nuo ko priklauso interjero paslaugų kaina ?
Interjero projekto kaina priklauso nuo darbų apimties, namo ar buto kvadratūros, užsakovo pageidavimų ir pan., todėl kaina visada skaičiuojama individualiai.
Ar dabartinus namus galėtume pavadinti svajonių namais?
Aš tikrai jais džiaugiuosi, bet turbūt visuomet svajonių namai yra tokie, kurie dar bus ateityje, juk tai žmonėms ir padeda judėti į priekį.