Šis interjeras sukurtas jaunai šeimai, kurie pageidavo ryškaus kolorito ir šiek tiek teatrališko interjero. Todėl būsimo interjero stilistika natūraliai pakrypo stiliaus, kurį geriausiai apibūdina angliškas terminas “fusion” linkme. Tai laisvas įvairių stilių ir tendencijų maišymas, skirtingų dizaino estetinių elementų derinimas, siekiant sukurti unikalų ir individualų vaizdą. Šis interjero stilius buvo labai populiarus XXI amžiaus pradžioje, kai buvo labai madinga interjere derinti iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus - klasikinius, modernius, retro, rytietiškus elementus ir pan, svarbu, kad jie atspindėtų šeimininkų skonį ir asmenybę.

Eklektika interjere įdomi tuo, kad palieka vietos humorui, netikėtumui ir improvizacijai. Kartais netikėtai atsiradę originalūs daiktai ir detalės padeda sukurti labiau gyvybingą atmosferą nei brangūs baldai.

Vienas iš tokių daiktų, tapusiu akcentine detale šių namų interjere Mindaugo apartamentai  yra rankų darbo keramikinis šviestuvas virš salos, sukurtas ukrainiečių dizainerės, menininkės, prekės ženklo YALANZHI OBJECTS įkūrėjos, Yulya Yalanzhi. Pirmą kartą šį šviestuvą pastebėjau dar prieš pandemiją „Maison & Objet“parodoje Paryžiuje laikas nuo laiko vis apie jį pagalvodavau, deja neradau namų, kuriuose šis šviestuvas galėtų apsigyventi. Kai susipažinau su šių namų šeimininkais iškart supratau, kad šis šviestuvas sukurtas būtent jų namams ir nesuklydau.

Deja, dėl politinės situacijos šviestuvo kelionė iš Ukrainos į Lietuvą buvo gana ilga, net kilo abejonių ar jis išvis atvyks,  įdomu tai, kad jis atkeliavo likus tik vienai dienai iki karo.

Interjere yra ir kitų detalių, kurios suteikia interjerui intensyvumo arba priverčia nusišypsoti, tai žaismingas sieninis šviestuvas “Skrajojantis olandas”, sukurtas jauno dizainerio iš Bosnios, kontrastingos spalvinės gamos persiškas kilimas, ryškiai mėlynos aksominės užuolaidos, visi šie daiktai derinyje su  klasikiniam interjerui būdingomis detalėmis, tokiomis kaip durys su filingais, grindys eglute ir pan., kuria ypatingą šių namų nuotaiką.

Dominuojančia spalva tapo - dusli žalia, tai yra labai estetiškas ir žemiškas žalios spalvos atspalvis, apimantis pilką, žalią ir mėlyną spalvas. Šios spalvos pasirinkimą įtakojo tekstūrinės,vintažinės plytelės, kuriomis buvo dekoruota didelio ploto virtuvės siena ir kurioje “pasislėpė” gartraukis. Bendroje virtuvės – svetainės erdvėje norėjosi kuo mažiau pastebimos buities, todėl atsisakiau tokio įprasto virtuvei sprendimo kaip pakabinamos spintelės, o didelių gabaritų, iki pat lubų einantys virtuvės baldai, nudažyti tokia pačia kaip ir sienos spalva,  organiškai integruojasi erdvėje.

 Iš esmės interjerą galima pavadinti gana monochrominiu, visa buto erdvė išlaiko panašų koloritą, čia vyrauja dusli žalia ir prigesinta mėlyna spalvos, kurios suteikia erdvei gylio. Su šiomis spalvomis gražiai draugauja rudos, molio, terakotta spalvos detalės, jos įneša jaukumo.

Vienintelė erdvė, savo spalvine gama išsiskirianti iš bendro spalvinio konteksto yra vonios kambarys, kuriame karaliauja šilta terakotta spalva. Šia spalva nudažytos net lubos, nes vonios kambarys nedidelis, o lubos aukštos, norėjau suteikti erdvei vientisumo ir išvengti šulinio efekto. Vonios interjerui dekoratyvumo suteikia ir spalvingos portugališkos Viktorijos laikų dizaino grindų plytelės, juoda keramika ir juodi vonios aksesuarai.

 PROJEKTINIAI SPRENDIMAI

 Be jokių abejonių kuriant interjerą, man, kaip interjero dizainerei, yra labai svarbu sukurti namus, kurie būtų ne tik įdomūs estetiniu požiūriu, bet ir tinkami gyventi. Todėl pradžių pradžia visada būna erdvės planavimas, apgalvojant kiekvieną būsimų namų kertelę, kiekvieną baldą, vertinant jį iš praktiškumo ir funkcionalumo pozicijos. Visi interjero projektavimo darbai buvo vykdomi etapais, daugiau informacijos kaip rengiamas interjero projektas

 Šio buto kvadratūra nėra didelė, 74 kv.m., tačiau aukštos šlaitinės lubos suteikia erdvei tūrio, todėl butas atrodo ženkliai edvesnis. Erdvės pojūtį sustiprina ir aukštos, stiklinės durys ploname juodo metalo rėme, jungiančios svetainės ir darbo kambario erdves. Pirminiame statytojo plane durys į darbo kambarį buvo standartiškai numatytos iš prieškambario, sprendimas perkelti duris susiformavo ne tik dėl estetikos, bet ir dėl tokių praktiškų dalykų, kaip prieškambario sieninė spinta, kurioje dėl sumontuotų rekuperatorius ir ekektros skydų, drabužiams būtų likę labai mažai vietos. Perkėlus duris ir pakoregavus rekuperatoriaus pakabinimo aukštį, gavome labai patogią ir erdvę spintą, kurioje viskas telpa, kas labai džiugina šių namų šeimininkę.

 Kitas svarbus momentas buvo paties darbo kambario reikšmė, užsakovai dažnai dirba nuotoliniu būdu iš namų, tačiau nenorėtų dirbti izoliuotai už uždarų durų, todėl sprendimas darbo kambarį padaryti gana atvirą, greičiau kaip darbo zoną, atitiko jų lūkesčius.

Kai kuriuos sprendimus lėmė ir keturkojai šeimos nariai, stalas darbo kambaryje buvo projektuojamas atsižvelgiant ne tik į šeimininkės poreikius, po juo turėjo tilpti ir tam tikrų gabaritų namas šuniukui Shiba, o vonios kambario praustuvo spintelės projektą įtakojo katino namukasJ

 Beje, vonios kambarys vienintelė erdvė bute, kurios pirminis planas buvo iš esmės pakeistas, žinoma, kiek tai leido techninės, santechnikos taškų išdėstymo galimybės.

Naujos statybos dalinės apdailos butuose dažnai tenka taikytis prie daugybės jau esančių dalykų, todėl erdvės perplanavimas ar kiti pakeitimai yra gana riboti. Sakykime, buvo mintis paaukštinti durų angas, nes lubos aukštos ir standartinio auksčio durys atrodytų gana neproporcingai, tačiau statytojas nesutiko koreguoti durų angos laikančioje sienoje, todėl durų aukštį teko imituoti, virš durų formuojant skydus.

 Miegamasis kambarys greičiausiai buvo didžiausias iššūkis šiame projekte, ilga, siaura ir aukšta erdvė, kurioje jau buvo suformuotos sienos būsimai drabužinei. Erdvė atrodė gana neproporcingai, klausimas buvo kaip optiškai pažeminti drabužinės išorines sienas, išsaugant aukštį drabužinės viduje, tam, kad maksimaliai išnaudoti erdvę drabužiams  ir daiktų pasidėjimui.

Sprendimą padiktavo užsakovų pomėgis knygoms, taip miegamajame atsirado knygų lentyna, o likusią drabužinės sieną padengėme tokios pačios spalvos natūralaus ąžuolo faneruotės plokštėmis, iš tos pačios medžiagos pagamintos ir nustumiamos durys, gavosi toks vientisas kubas. Iš esmės, suteikus drabužinės sienoms skirtingą nuo miegamojo medžiagiškumą, mes ją išskyrėme, suteikėme atskiro svorio ir tuo pačiu harmoningai integravome į aplinką. Lubose, per visą drabužinės perimetrą įrengtas apšvietimas, vakarais jis suteikia kambariui jaukumo, o didelis veidrodis priešais optiškai praplečia miegamojo erdvę.

Ir nors bendras miegamojo koloritas gana tamsus, tačiau jis neslegia ir nesumažina erdvės, priešingai, suteikia jai jaukumo ir prabangos.

Žinoma, šį interjerą galutinai užbaigs paveikslai, kurių šių namų šeimininkai turi daug, tik dar nespėjo visų pakabinti.

Tad sujungus visus šiuos momentus, manau, kad gavome puikų rezultatą, sukūrėme funkciškai komfortišką ir estetišką gyvenamąją aplinką. Sukūrėme sakau daugiskaitoje, nes tai dariau kartu su užsakovais, kuriems esu labai dėkinga už pasitikėjimą ir bendrystę.